Resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną
Rekrutacja trwa!
Specjalność Resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną jest zintegrowaną specjalnością łączącą wiedzę i umiejętności z zakresu resocjalizacji oraz wiedzę z dziedziny profilaktyki społecznej i zagadnień kryminologii i kryminalistyki.
Oferowana specjalność wpisuje się w potrzeby procesów cywilizacyjnych, a więc i rynku pracy.
Celem studiów jest przygotowanie do pracy w środowiskach wymagających wsparcia pedagogicznego, przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do pracy w instytucjach wychowawczych, ośrodkach szkolno-wychowawczych o charakterze resocjalizacyjnym oraz w służbach mundurowych, tj.: policji, służbach więziennych, straży miejskiej, pożarnej, w służbach celnych i wojsku, a także w sądownictwie, w charakterze wychowawcy, doradcy, kuratora lub mediatora sądowego.

Absolwent tej specjalności jest przygotowany do pracy w instytucjach wychowawczych o charakterze resocjalizacyjnym, ale również w służbach mundurowych zajmujących się profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną, potrafi projektować proces resocjalizacji wobec osób wykluczonych z powodu czynu zabronionego, bądź też wprowadzać elementy profilaktyki społecznej w środowiskach zagrożonych.
Opłaty
Etapy rekrutacji
Złóż komplet dokumentów w naszym Biurze Rekrutacyjnym:
Studia licencjackie:
- Formularz zgłoszeniowy,
- Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości,
- Jedna fotografia formatu 35 x 45 mm,
- Kolorowe zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 456 x 368 (wysokość na szerokość) pikseli, w rozdzielczości 300 dpi,
- Dowód wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł na konto Uczelni.
Kandydaci cudzoziemcy dodatkowo składają:
- Świadectwo dojrzałości wraz z tłumaczeniem dokonanym przez tłumacza przysięgłego oraz apostille lub nostryfikację dokumentu,
- Kserokopię paszportu,
- Polisę ubezpieczeniową,
- Zaświadczenie lekarskie o zdolności do odbywania studiów w Polsce,
- Kopię certyfikatu potwierdzającego znajomość języka polskiego. W przypadku braku dokumentu – oświadczenie Kandydata o poziomie kwalifikacji językowych i o przystąpieniu do egzaminu językowego organizowanego przez uczelnię po przyjeździe do Polski.
Wszystkie osoby ubiegające się o przyjęcie na studia zostaną przyjęte automatycznie po złożeniu kompletu dokumentów oraz dokonaniu wpłaty wpisowego.
DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW DO:
Biura Rekrutacyjnego Warszawskiej Uczelni Biznesu i Psychologii „Moderny”
(IV piętro, budynek ZNP)
ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa
KONTAKT:
