Przejdź do treści

Edukacja z socjoterapią i profilaktyką uzależnień

Rekrutacja trwa!

Edukacja z socjoterapią i profilaktyką uzależnień

Specjalność edukacja z socjoterapią i profilaktyką uzależnień przygotowuje do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy zmagają się z trudnościami emocjonalnymi, społecznymi oraz zagrożeniem uzależnieniami. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki oraz terapii grupowej, co pozwala im skutecznie wspierać rozwój i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Kierunek jest skierowany do osób zainteresowanych nabyciem umiejętności prowadzenia grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania i problemami emocjonalnymi. Przygotowuje do realizacji działań o charakterze socjoterapeutycznym, do podejmowania zadań w obszarze wspierania rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci i młodzieży.

Program edukacji z socjoterapią i profilaktyką uzależnień

Program edukacji z socjoterapią i profilaktyką uzależnień obejmuje metody pracy socjoterapeutycznej, techniki diagnozy oraz sposoby prowadzenia działań profilaktycznych. Studenci uczą się, jak budować relacje terapeutyczne, organizować zajęcia grupowe oraz wspierać osoby w kryzysie. Istotnym elementem jest także współpraca z placówkami edukacyjnymi, poradniami oraz instytucjami zajmującymi się profilaktyką uzależnień i terapią.

Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, uzyska kompetencje do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności uczenia się, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Umiejętności zdobyte na tej specjalności mogą być cennym wsparciem także w pracy z dorosłymi, zwłaszcza w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego. Dlatego wiele zagadnień pokrywa się z tematyką andragogiki i doradztwa zawodowego[link do zakładki: andragogika (magisterskie)], gdzie kluczowe znaczenie ma motywowanie do zmiany i wspieranie osób na różnych etapach ich życia.

Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych, uzyskanie kompetencji do prowadzenia zajęć rozwijających umiejętności uczenia się, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, a także przygotowanie do prowadzenia innych zajęć z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Absolwenci zdobywają umiejętności w zakresie diagnozowania socjoterapeutycznego, planowania i projektowania sytuacji korekcyjnych, stosowania zasad komunikacji interpersonalnej, umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Edukacja z socjoterapią i profilaktyką uzależnień

Praca po edukacji z socjoterapią

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w szkołach, świetlicach terapeutycznych, ośrodkach socjoterapeutycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz organizacjach zajmujących się pomocą społeczną. To kierunek dla osób, które chcą pomagać innym w przezwyciężaniu trudności życiowych, budować pozytywne relacje społeczne i skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom, takim jak uzależnienia czy problemy wychowawcze.

STUDIA MAGISTERSKIE (drugiego stopnia)

Tryb
  • studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku),
  • studia niestacjonarne (zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu w sesjach dwudniowych (soboty i niedziele)
Czas trwania studiów 2 lata, 4 semestry
Język wykładowy polski
Uzyskiwany tytuł magister. Naukę można kontynuować na studiach podyplomowych.

Rekrutacja trwa

Zapisz się na studia!

Opłaty

Studia w języku polskim

Studia magisterskie (uzupełniające)

Wpisowe 400 zł

Pedagogika

Studia niestacjonarne

  opłata roczna opłata semestralna* opłata ratalna (kwota jednej z 12 rat)
I rok 4600 zł
5500zł
1900 zł/2700 zł
2550zł/2950zł
399 zł
480zł
Pedagogika Studia stacjonarne
  opłata roczna opłata semestralna* opłata ratalna (kwota jednej z 12 rat)
I rok 4600 zł
5500zł
1900 zł/2700 zł
2750zł/2750zł
399 zł
480zł

*pierwsza kwota obowiązuje w semestrze zimowym, druga w semestrze letnim. W kolejnych latach opłata czesnego nieznacznie wzrasta.
W kolejnych latach opłata czesnego nieznacznie wzrasta. Czesne za studia student powinien wpłacać na indywidualny numer konta, otrzymany przy podpisaniu Umowy o naukę, wyjątek stanowi opłata wpisowego, która powinna być wniesiona na rachunek bankowy:

Opłaty w PLN należy wpłacać na rachunek bankowy:
Santander Bank Polska S.A. 57 1090 1883 0000 0001 3579 4402

Etapy rekrutacji

1. Rejestracja on-line

Wypełnij oraz wydrukuj internetowy formularz rekrutacyjny dostępny online.

2. Skompletowanie dokumentów

Przygotuj komplet dokumentów oraz dokonaj opłaty wpisowego. W tytule przelewu wpisz swoje imię, nazwisko, kierunek studiów.

3. Złożenie dokumentów

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Biura Rekrutacyjnego osobiście, za pośrednictwem poczty lub osób trzecich. Wysyłając dokumenty pocztą pamiętaj o dołączeniu oryginału świadectwa maturalnego.

4. Decyzja

Drogą elektroniczną zostaniesz poinformowany o otrzymaniu dokumentów.

5. Dopełnienie formalności

Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia następuje podpisanie Umowy o naukę oraz dokonanie odpłatności za studia.

6. Rozpoczęcie studiów

Przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz dostęp do e-dziekanatu oraz Forum studenckiego, gdzie znajdziesz plan zajęć.

Złóż komplet dokumentów w naszym Biurze Rekrutacyjnym:

Studia licencjackie:

  • Formularz zgłoszeniowy,
  • Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości,
  • Jedna fotografia formatu 35 x 45 mm,
  • Kolorowe zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 456 x 368 (wysokość na szerokość) pikseli, w rozdzielczości 300 dpi,
  • Dowód wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł na konto Uczelni.

Kandydaci cudzoziemcy dodatkowo składają:

  • Świadectwo dojrzałości wraz z tłumaczeniem dokonanym przez tłumacza przysięgłego oraz apostille lub nostryfikację dokumentu,
  • Kserokopię paszportu,
  • Polisę ubezpieczeniową,
  • Zaświadczenie lekarskie o zdolności do odbywania studiów w Polsce,
  • Kopię certyfikatu potwierdzającego znajomość języka polskiego. W przypadku braku dokumentu – oświadczenie Kandydata o poziomie kwalifikacji językowych i o przystąpieniu do egzaminu językowego organizowanego przez uczelnię po przyjeździe do Polski.

Wszystkie osoby ubiegające się o przyjęcie na studia zostaną przyjęte automatycznie po złożeniu kompletu dokumentów oraz dokonaniu wpłaty wpisowego.

DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW DO:

Biura Rekrutacyjnego Warszawskiej Uczelni Biznesu i Psychologii „Moderny”
(IV piętro, budynek ZNP)
ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa

KONTAKT:
szczesliwi studenci patrzą w kamerę