Przejdź do treści

Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną

Rekrutacja trwa!

Uzupełniające studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalność Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną doskonalą o rozwijają umiejętności niezbędne w wykonywania zawodu pedagoga szkolnego w szkołach publicznych i niepublicznych na wszystkich stopniach edukacji a także prowadzenia zajęć z terapii pedagogicznej w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w placówkach opiekuńczo wychowawczych a także placówkach wsparcia dziennego.

Specjalność pedagog szkolny z terapią pedagogiczną

Specjalność pedagog szkolny z terapią pedagogiczną skierowana jest do osób, które chcą podjąć pracę w placówkach edukacyjnych, gdzie kluczową rolą jest wspieranie uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie diagnozowania trudności szkolnych, prowadzenia działań wychowawczych oraz udzielania wsparcia psychopedagogicznego.

 

Program na kierunku Pedagog szkolny

Program na kierunku Pedagog szkolny obejmuje metody pracy pedagoga szkolnego, techniki terapii pedagogicznej oraz sposoby radzenia sobie z problemami emocjonalnymi, społecznymi i edukacyjnymi uczniów. Studenci uczą się także współpracy z nauczycielami i instytucjami wspierającymi rozwój dzieci i młodzieży. Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako pedagodzy szkolni, terapeuci pedagogiczni, doradcy edukacyjni oraz specjaliści ds. pomocy psychopedagogicznej w szkołach, poradniach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. To kierunek dla osób, które chcą aktywnie wspierać rozwój dzieci i młodzieży, pomagając im w pokonywaniu trudności edukacyjnych i osobistych. Wiele zagadnień pokrywa się z obszarami takimi jak edukacja z socjoterapią[link do zakładki: Edukacja z socjoterapią (magsterka)], co pozwala studentom lepiej rozumieć mechanizmy wsparcia i terapii grupowej.

Studia II stopnia – Pedagog szkolny

Uzupełniające studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalność Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną doskonalą i rozwijają umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu pedagoga szkolnego w szkołach publicznych i niepublicznych na wszystkich stopniach edukacji a także prowadzenia zajęć z terapii pedagogicznej w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w placówkach opiekuńczo wychowawczych oraz wsparcia dziennego.

Celem kierunku jest uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy teoretycznej z zakresu diagnozy, profilaktyki, metodyki pracy w środowisku szkolnym i rodzinnym oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w pracy pedagoga szkolnego, a także uzyskanie kwalifikacji zawodowych.

Absolwenci przygotowani są do pracy na stanowisku pedagoga szkolnego jak również do: diagnozowania indywidualnych potrzeb uczniów oraz powodów ewentualnych niepowodzeń szkolnych, związanych z sytuacjami traumatycznymi oraz kryzysowymi, dostrzegania zagrożeń związanych z niedostosowaniem społecznym, wczesnego wspomagania.

Pedagog szkolny z terapią pedagogiczną

STUDIA MAGISTERSKIE (drugiego stopnia)

Tryb
  • studia stacjonarne (zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku),
  • studia niestacjonarne (zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu w sesjach dwudniowych (soboty i niedziele)
Czas trwania studiów 2 lata, 4 semestry
Język wykładowy polski
Uzyskiwany tytuł magister. Naukę można kontynuować na studiach podyplomowych.

Rekrutacja trwa

Zapisz się na studia!

Opłaty

Studia w języku polskim

Studia magisterskie (uzupełniające)

Wpisowe 400 zł

Pedagogika

Studia niestacjonarne

  opłata roczna opłata semestralna* opłata ratalna (kwota jednej z 12 rat)
I rok 4600 zł
5500zł
1900 zł/2700 zł
2550zł/2950zł
399 zł
480zł
Pedagogika Studia stacjonarne
  opłata roczna opłata semestralna* opłata ratalna (kwota jednej z 12 rat)
I rok 4600 zł
5500zł
1900 zł/2700 zł
2750zł/2750zł
399 zł
480zł

*pierwsza kwota obowiązuje w semestrze zimowym, druga w semestrze letnim. W kolejnych latach opłata czesnego nieznacznie wzrasta.
W kolejnych latach opłata czesnego nieznacznie wzrasta. Czesne za studia student powinien wpłacać na indywidualny numer konta, otrzymany przy podpisaniu Umowy o naukę, wyjątek stanowi opłata wpisowego, która powinna być wniesiona na rachunek bankowy:

Opłaty w PLN należy wpłacać na rachunek bankowy:
Santander Bank Polska S.A. 57 1090 1883 0000 0001 3579 4402

Etapy rekrutacji

1. Rejestracja on-line

Wypełnij oraz wydrukuj internetowy formularz rekrutacyjny dostępny online.

2. Skompletowanie dokumentów

Przygotuj komplet dokumentów oraz dokonaj opłaty wpisowego. W tytule przelewu wpisz swoje imię, nazwisko, kierunek studiów.

3. Złożenie dokumentów

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Biura Rekrutacyjnego osobiście, za pośrednictwem poczty lub osób trzecich. Wysyłając dokumenty pocztą pamiętaj o dołączeniu oryginału świadectwa maturalnego.

4. Decyzja

Drogą elektroniczną zostaniesz poinformowany o otrzymaniu dokumentów.

5. Dopełnienie formalności

Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia następuje podpisanie Umowy o naukę oraz dokonanie odpłatności za studia.

6. Rozpoczęcie studiów

Przed rozpoczęciem zajęć otrzymasz dostęp do e-dziekanatu oraz Forum studenckiego, gdzie znajdziesz plan zajęć.

Złóż komplet dokumentów w naszym Biurze Rekrutacyjnym:

Studia licencjackie:

  • Formularz zgłoszeniowy,
  • Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości,
  • Jedna fotografia formatu 35 x 45 mm,
  • Kolorowe zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 456 x 368 (wysokość na szerokość) pikseli, w rozdzielczości 300 dpi,
  • Dowód wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł na konto Uczelni.

Kandydaci cudzoziemcy dodatkowo składają:

  • Świadectwo dojrzałości wraz z tłumaczeniem dokonanym przez tłumacza przysięgłego oraz apostille lub nostryfikację dokumentu,
  • Kserokopię paszportu,
  • Polisę ubezpieczeniową,
  • Zaświadczenie lekarskie o zdolności do odbywania studiów w Polsce,
  • Kopię certyfikatu potwierdzającego znajomość języka polskiego. W przypadku braku dokumentu – oświadczenie Kandydata o poziomie kwalifikacji językowych i o przystąpieniu do egzaminu językowego organizowanego przez uczelnię po przyjeździe do Polski.

Wszystkie osoby ubiegające się o przyjęcie na studia zostaną przyjęte automatycznie po złożeniu kompletu dokumentów oraz dokonaniu wpłaty wpisowego.

DOSTARCZ KOMPLET DOKUMENTÓW DO:

Biura Rekrutacyjnego Warszawskiej Uczelni Biznesu i Psychologii „Moderny”
(IV piętro, budynek ZNP)
ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa

KONTAKT:
szczesliwi studenci patrzą w kamerę